Na sidlisku Nad jazerom nie je nieco v poriadku

Autor: František Klik | 7.3.2014 o 21:15 | (upravené 10.3.2014 o 8:51) Karma článku: 5,76 | Prečítané:  1397x

v tomto článku som sa zameral na to, čo ma "zaujalo" a určite nepoteší aj Vás, ak prechádzate sídliskom Nad jazerom. Vracal som sa z práce a môj pohľad sa zas a znova upriamil na neskutočný neporiadok popri teplovodoch na Slaneckej ceste.

Väčšina z nás nie je po zime prekvapená, keď sneh odkryje neporiadok, ktorý celú zimu skrýval...Lenže táto zima bola o niečom inom. Snehu bolo minimum a vydržal len pár dní, upršaných dní tiež nebolo veľa a napriek tomu to vyzerá v niektorých častiach ako na Luníku IX.

Minulý rok bol pre Košice výnimočný. Všetci vieme, že množstvo kultúrnych akcií, zrekonštruovaných budov, ale aj čistota bolo tým, čím boli Košice známe a čím sa hrdili. V roku 2013 to v Košiciach žilo, dokončilo sa veľa dobrých projektov a jednoducho by sme mohli povedať, že to bol rok snahy o čo najlepšiu prezentáciu Košíc ako hlavného mesta kultúry. V akej miere sa to podarilo, nechám na posúdení každého z Vás. Samozrejme nie všetko vyšlo dokonale, ale snahu uprieť nemožno. Presne o snahu v tomto príspevku ide, pretože  neporiadok svedčí o niečom inom...ten treba udržiavať stále a je základou úlohou všetkých starostov! Prečo to teda na sídlisku Nad jazerom vyzerá ako na Luniku IX? Kto je zato zodpovedný? Za samotný neporiadok nesú zodpovednosť určite aj samotný obyvatelia, čiastočne aj Kosit kvôli nekvalitným kontajnerom, ale v prvom rade pani Jenčová- starostka sídliska Nad jazerom. Prečo nieje žiadna snaha na tomto sídlisku? Pani starostka, máte druhý najvyšší plat spomedzi starostov (3700€), tak snaha by hádam nemala chýbať a občas by sa patrilo otvoriť oči pri ceste do úradu. Potom by to vyzeraralo určite úplne ináč ako teraz, keď dlhšiu dobu je na týchto miestach doslova bordel!...Len dúfam, že to nieje preto, že komunálne voľby sú až koncom roka a tým pádom nateraz obyvateľov sídliska nepotrebujete... Pani Jenčová, Vašou úlohou je riadiť úrad a starať sa nielen o prijímanie rodinných príslušnikov, ale aj o poriadok!.  Máte zamestnancov ktorí sú zodpovední za aktivačných pracovníkov, neviem akú činnosť vykonávajú, ale niečo zrejme nie je v poriadku.

Už keď sme pri Slaneckej ceste, nedá mi nespomenúť ďalší problém a to úsek od Krásnej na Jazero. Ďalšia otázka na starostku Jazera... Už ste niekedy týmto úsekom išli autom keď prší? Určite nie, pretože potom by ste vedeli, že na ceste je centimetrová vrstva blata. Z dlhodobého udržiavania tohto stavu ( bavíme sa o rokoch )  sa pozdĺž cesty- z krajnice vytvorili doslova kopce navozeného blata a voda nemá kde odtekať.

Je zvláštne a na zamyslenie, že popri a na hlavnom ťahu cez Jazero, to vyzerá ako by bolo sídlisko bez starostky. A to som sa zameral len na cestu po ktorej prejde obrovské množstvo vozidiel...určite to nieje dobrá reklama nielen pre sídlisko ale aj celé Košice. Podľa toho ako to vyzerá na Jazere, stále viac nadobúdam dojem, že starostka má momentálne obyvateľov pravdepodobne na háku!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?